Ingediend door Gert-Jan op Wo, 06/12/2006 - 17:58.
Uitgegeven: 6 december 2006 17:06
MEXICO STAD - Minister Hans Hoogervorst (Volksgezondheid) denkt dat het tolerante softdrugsbeleid van Nederland over tien jaar strikter wordt. Dat zei hij woensdag in een toespraak op een internationaal verslavingscongres in Mexico Stad.
Volgens de minister is niet duidelijk of de huidige scheiding van de soft- en harddrugsmarkt de oorzaak is van een daling van harddrugsgebruik. In andere Europese landen is het ook gedaald.
Bovendien heeft het gemak waarmee cannabis te krijgen is "natuurlijk een stimulerende werking op het gebruik", zei de minister. Mensen die zeggen dat het niet uitmaakt of drugs wel of niet legaal verkrijgbaar zijn, moeten maar eens uitleggen waarom al die Duitse en Belgische drugstoeristen naar Nederland komen, stelde hij.
Wat verandert er werkelijk als je het verboden maakt?
Waarschijnlijk niks.
De prijs word misschien duurder maar meer verandert er niet.
In landen waar softdrugs niet in coffeeshops verkocht worden (overal in het buitenland dus) wordt ook gewoon gedeald hoor. Heb het zelf meegemaakt in Spanje dat je gewoon in de uitgaansstraat aangesproken wordt of je hasjiesj wilt. En dat mannetje stond daar vaker dan een enkele keer, dus zo moeilijk is het ècht niet te dealen, zelfs al is het verboden. Ik had zelfs een huisgenote die dealer bleek te zijn. Ze schatte de kans gepakt te worden zeer laag in, want de politie ging toch niet achter softdrugsdealers aan. Die zou slechts aandacht hebben voor de harddrugscriminaliteit.
Dan kun je het maar beter duidelijk in alle openheid laten gebeuren, dan valt er ten minste nog op gezondheidsmatige zaken te controleren en kun je er nog wat accijns op vangen ook.
Gert-Jan
DWARS Maastricht
Ik denk dat het verschil vooral zit in de registratie, doordat Nederland een tolerant soft drugsbeleid heeft is het gebruik en de verkoop van deze drugs te registreren. In de andere landen zoals bijvoorbeeld Spanje is dit niet goed geregistreerd omdat het zich afspeelt op het criminele circuit, waardoor de cijfers van de overheid daar misschien lager liggen dan dat ze daadwerkelijk zijn. Hierdoor lijkt Nederland misschien koploper als het aankomt op softdrugshandel, maar kan het gedoogbeleid deesalniettemin werken. Mijn mening luid dus niet afschaffen voor ze zeker zijn dat het gedoogbeleid niet werkt.
Laat Hoogervorst lekker een joint in z'n r**** stoppen. Wat een onzin zeg. Zoals Gert-Jan al zei, wordt er in het buitenland net zo hard gedeald. Maar dan weet je helemaal niet wat voor een troep je krijgt. Bij legale handel, kun je de kwaliteit (en dus ook de schadelijkheid) waarborgen en controleren.
Niet alleen is het op deze manier mogelijk om de kwaliteit te controleren en accijns te heffen, je legt ook minder last op het justitiële systeem. Daarom zou ook de achterdeur gelegaliseerd moeten worden. Het is mijns inziens onzinnig om al die wietkwekers te gaan lopen vervolgen. Natuurlijk moet je er wat aan doen op het moment dat die dingen brandgevaar en overlast opleveren, maar ik heb liever dat politie en justitie hun tijd besteden aan echte criminelen, zoals mensenhandelaren.
Wat een kul.
Maarja, stiekem willen Donner en Balkenende dit natuurlijk ook. Hirsch Ballin vast ook. MIsschien is het maar goed dat de SP zo groot is :-P